PYLOVÉ ÚTOČÍ NA VORVANĚ

5. července 2010 v 11:49 | Lillian Bann
V několika posledních dnech byly zaznamenány útoky pylového shromáždění na vorvaně. Vorvani byli donedávna ohroženým druhem žijícím na území naší České republiky. Teď, kdy byli ze seznamu vyškrtnuti, se o jejich životy pokouší další faktory - pyly. Naše redakce byla přímo u toho!

vorvani
Jeden z nejvážnějších případů se stal na Semilsku v obci Veselá u Semil. Pobývá zde jeden z hlášených vorvaňů, který se v posledních třech letech snažil zabránit vymření svého druhu. V minulých dnech a týdnech však u něj byla zaznamenána alergie vůči pylům. Navzdory lékům, které užíval, se jeho zdravotní stav nijak nelepšil a vorvaň byl nucen opustit veřejné prostranství a uchýlit se do svého domu.


Kamnové neštěstí
Zavřel všechny dveře, utěsnil okna a chystal se zatopit, protože vorvaňům naše tropické teploty nestačí a vyžívají se v horku, kdy normální člověk jen sotva nabírá vědomí. Zde však nastala chyba, klasická kachlová kamna zřejmě vedou osobní spory vůči vorvaňům a vypověděla službu. Na svou obranu později uvedla, že svítí do komína, tak ať se prý nedivíme, že bouchla. Po nějakém čase však dodala: "Nikdy jsme neměla příliš ráda vorvaně, ale nepočítala jsme s tím, že právě nás bude chtít obsluhovat takováhle nateklotina."

Pylová armáda
Vorvaň se začal dusit, pročež byl donucen otevřít jedno z oken, aby se nadýchal čerstvého vzduchu. Toho mu však nebylo příliš dopřáno, neboť za oknem již čekalo ozbrojené vojsko lipového pylu. Na nebohém vorvaňovi se hodlali zbavit své agresivity. Vorvaň se nejprve snažil bránit, ale nakonec uznal, že proti takové převaze nemá žádnou šanci, a dal se na útěk. Naneštěstí se ztratil v kouřové mlze, která mezitím stačila zaplňovat celý dům, takže mu k četným zraněním způsobeným pylem přibylo i několik modřin. Naštěstí se mu však podařilo najít telefon a zavolal si lékaře. První pomoc přijela ještě včas, ale jak nám později lékař sdělil, chybělo velice málo a naše vlast by přišla o dalšího zasloužilého vorvaně.

-lb- | fotografie: grandma-S
 


Komentáře

1 Lo Lo | Web | 5. července 2010 v 18:25 | Reagovat

Hej, to je fuuny :-D

2 Lileas Lileas | 5. července 2010 v 22:43 | Reagovat

[1]: To je silně ranní výmysl.. Odesláno až později, neb jsem si to jednou smazala a podruhé otálela se psaním..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama