Labuť

9. srpna 2010 v 1:15 | Lillian Bann
Jak přicházeli bojovníci, odcházeli, se slávou i bez. Jak rozkvétaly růže, voněly a hřály v srdcích obdarovaných. Jak zářily hvězdy, s nadějí vesmírných putovníků. To vznesli se k nebesům, by na své cestě potkali jen tu jednu, tu jedinou. Svou hvězdu. Netušili však, že před milionem let spadla a navždy zmizela v nekonečných hlubinách.

Letos jsem ještě nepozorovala pořádně hvězdy. Vždyť co může být jen vidět z balkonu ve světle pouličních lamp. A přece bych zas jednou chtěla vidět obyčejnou Labuť, jak mi ukazuje cestu. Dýchat noční vzduch, vnímat chladnou trávu a padající rosu. Třeba se třást zimou, to je fuk, ale BÝT. Zbožňuju letní noci. A přitom nevím, že nějaké jsou. Jako když dlouho spíte a prospíte nejkrásnější dny vašeho života. Jen dlouho spíte..
Zas poslouchám báječnou Loreenu McKennitt a mám chuť si přečíst nějakou Erskinovou. Jenomže mě číst teď ani nebaví. Myslela jsem, že o prázdninách udělám kus kulturního deníku, ale nevypadá to zrovna moc nadějně. Zato mám další nápad na povídku. O lidech. Fakt si budu dělat zápisky a snad to už konečně někdo pochopí. Asi vám sem střelím ukázku z mé prastaré povídky, která celá stojí za zlámanou grešli (část prošla nyní razantním škrtem), ale je v ní zachovaná má obrovská myšlenka a teorie, kterou nikdo neodhalil. Kdysi se o to pokoušela Andy a myslím, že byla ze všech nejúspěšnější. On totiž nikdo jiný nad tím ani nepřemýšlel. Nechtělo se mu, prostě smyšlený příběh, blbost, co se s tím víc zabývat. Asi bych to teď udělala stejně, kdybych četla takovej škvár. Škoda, že jsem to nedokázala zachytit lépe..
Omamující píseň. Caravanserai. To jsem už kdysi a kdesi psala, ale teď je tu zas. Cítím z ní jeden krásný pocit, který se nedá popsat. Je hloupost popisovat pocity. To nejde. Člověk nikdy nemůže být spokojený s tím, jak je popíše. A když je, tak buď necítí, nebo nemá špetku fantazie. Nevěřte lidem, co se vám slovy snaží vyjevit své pocity.
Nerada strkám na blog jůtůbková vidéjka, ale odkaz snad ničemu neublíží.. Popřípadě jsem přiložila i anketu o vyjádření skromného názoru.. tak kdybyste měli zájem, ale valnou účast neočekávám..


Kdybyste snad stáli o ten vesmírný úryvek z mého veledíla, řekněte.. Abych ho nehledala a neopravovala zbytečně..

A víte, že mám skvělou náladu? Dneska jsem promlouvala se stromem. Byl to obyčejný smrk v lese, jako jich je kolem tisíc, ale tenhle byl smutný. Když jsem naslouchala jeho slovům, pochopila jsem. Nevím, kdo komu dával energii, já měla najednou lehčí pocit a on se rozjasnil. Když jsem se s ním rozloučila a odešla pryč, nedalo mi to a ohlédla jsem se za ním. Krásné.
Je krásné promlouvat se stromy. Je krásné promlouvat s květinami. Je krásné promlouvat s vodou, s nebesy, s trávou a obyčejným větrem. Nikdy vám nezalžou. A nikdy se nebudou snažit přetvařovat. Můžete jim věřit, stejně jako oni naprosto automaticky věří vám. Tak buďte jako stromy, květiny, voda, nebesa, tráva, vítr. Buďte lidmi takovými, jakými jsme měli být.
 


Komentáře

1 Nanni Nanni | Web | 10. srpna 2010 v 15:05 | Reagovat

Hlasuji za poslední odstavec... Sice promlouvání se stromy zní divně, ale koneckonců to asi není nic jinýho než promlouvat s Bohem. Je to stejně "nereálný" a stejně přirozený :-) Celej svět je jediná bytost, tak proč si nepovídat s někým jen proto, že nemluví...

Jinak tu povídku jsem možná taky někde zahlídla, ale s největší pravděpodobností jsem si z ní taky nic neodnesla :-) Ráda si ji přečtu, ale nezaručuju úspěch :D

2 Lileas Lileas | Web | 11. srpna 2010 v 12:35 | Reagovat

[1]: Nech toho, prosím.. já jsem čarodějka, abys věděla.. :D mě by Bůh kopnul do zadku.. :D

3 Nanni Nanni | Web | 11. srpna 2010 v 18:49 | Reagovat

[2]: To si jenom myslíš, zlato :-D Abys věděla, taky k tomu mám sklony... Sice neprojevuju tolik nadání jako ty, ale vždycky jsem k tomu inklinovala :-) Ostatně, Bůh kope do zadku jen ty, co poslouchaj scestný kecy církví :-P :-D

4 Lileas Lileas | Web | 11. srpna 2010 v 21:35 | Reagovat

[3]: Tam byla lehká nadsázka.. ;-) Bůh prostě není. Tečka, puntík.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama