Fotím

Foto: Podzim v lese

6. listopadu 2014 v 10:24 | Lillian Bann
Tentokrát článek zaměřím zcela jen na své fotografie z poslední doby. Všechny jsou pořízeny starými objektivy, nejčastěji Biotarem a Primoplanem. Nechám promlouvat snímky, ať nejste nijak ovlivněni ve svém prohlížení, nicméně i tak si dovolím některé z nich doplnit o pár vlastních potřehů (viz popisky přímo u fotek).

Hidden sun by Lillian-Bann

Foto: Na houbách

3. září 2014 v 9:34 | Lillian Bann
Sada 15 fotografií z lesa je výběrem z přibližně 250 snímků, které jsem nacvakala během jednoho odpoledne. Bylo plné lození po kolenou - trochu připomínalo vojenské cvičení s plnou polní: "k zemi - vztyk!", zároveň nechybělo ležení v mokrém porostu vodou nasáklého mechu. Dodám, že v některých okamžicích jsem měla na zádech ne zrovna lehký fotobatoh. Mám totiž pocit, že i kdybych ho nesla na zádech úplně prázdný, pár kil by vážil, žel on prázdný není nikdy... No a výsledek mého snažení vykreslují snímky z tohoto článku (tentokrát bez M42 pokusů, ačkoliv jsem Biotar, Pentacon a Trioplan samozřejmě táhla s sebou).

Foto: Máky, větvičky a zámecká zákoutí

6. srpna 2014 v 10:19 | Lillian Bann
Mrzí mě to, ale musela jsem se na nějakou dobu odmlčet. Jednoduše řečeno - hvězdy tomu nepřály a já nemohla k blogu usednout.

Mám nezvratně ošklivý pocit, že se musím v uvádění své tvorby neustále opakovat. Víte, není toho mnoho, co bych vám tady mohla okecávat, musela bych si vymýšlet hlouposti, ale ty nechávám raději pro mé jiné literární pokusy. Já hlavně tvořím, maluju nebo kreslím, šiju a fotím, občas píšu, ale vždycky to, co dělám a vám ukazuji, má mluvit za mě. Špatný je obraz ten, který potřebuje úvodník, mapu a nejlépe ještě přesné určení souřadnic, abyste v něm našli to, co si myslím, že je důležité. Chyba. Vidíte pak plochu očima někoho jiného a je vám jedno, jestli je to právě to, co by vaše vnitro vidět chtělo. To nitro je potlačeno. A k čertu s plochým uměním. Stejně jako fotky, převážně fotím starými objektivy nebo makro, mám snad 20x za sebou psát, že to je ten a ten objektiv a že na snímku s pavím očkem sedí paví očko? Cože, veselé historky z focení? Ale ne, s tím na mě nechoďte. Většinou napíšu něco klíčového, co třeba ovlivňuje můj subjektivní názor na ony snímky, ale v žádném případě nechci veselými slůvky proklát samotný výsledek.
Nuže, tedy tentokrát vám nabízím ke shlédnutí pár snímků s máky, pár větviček a lístečků a něco málo vintage laděného z prostor jednoho nejmenovaného českého zámku.

Poppies V. by Lillian-Bann

Kapradiny a listy jeřabin

3. června 2014 v 10:30 | Lillian Bann
V neděli jsem vytáhla po menší prodlevě ven na procházku taky foťák a s ním staré sklo, tentokrát Primoplan. Rozmýšlím se, že bych přeci jen něco málo ze své sbírky starých sklíček prodala, mám čtyři, ale ani jednoho se nechci vzdát, každé je něčím jedinečné - i když já mám právě nejradši můj nejnovější Primoplan a zažitý Biotar. Pentacon bylo levné sklíčko, pěkné, ne moc staré, ale nechce se mi ho dávat pryč, když už ho mám... a 50 Trioplan je moje prvotinka s jedinečnou kresbou, takové miminko. Sice s ním moc nefotím, ale věřím, že se mi někdy bude hodit. Když k tomu připočtu stále akutnější potřebu koupit si tento kousek, stále více mi vrtá hlavou, jak z drahého koníčku udělat taky trochu živobytí, aby si na sebe také něco vydělal.

Nuže, aspoň nahlédnutí na mé nejnovější snímky:

Warmth by Lillian-Bann

Fialky a jiné

23. března 2014 v 23:10 | Lillian Bann
Mým avizovaným přírůstkem do rodiny M42 je Pentacon 1,8/50. Říkala jsem si, že je levný, tak proč ho nezkusit, kdyžtak ho pošlu dál... ale nepošlu. To je to, čemu se říká za málo peněz hodně muziky. Ten poměr radost z focení/cena je úžasný ve prospěch fotografa, takže jsem ráda, že jsem si tohoto čuliferdu pořídila. Není to sice nic světoborného (mám zálusk na jiné kousky v docela rozlišných cenových skupinách, žel to bych se focením musela nějak začít živit, aby to ty prachy jen tak nežralo), ale snad to neurazí... Foceno na plnou díru (jsem totiž blbec, který má redukci bez pojistky na kolíček clony, což mi u Trioplanu a Biotaru nevadilo, ale správné redukce jsou už na cestě), takže kolečka jsou poměrně hladce kulatá (Pentacon má jen 6 lamel) a ostrost mohla být rozhodně lepší... řekněme, ostrost je snivá :) Třeba padesátku Trioplan nejsem schopna přemluvit k ostření skoro vůbec, to je takové... roztěkané sklíčko, takový mimísek na všechny strany :)

Violet iv. by Lillian-Bann

Měkké světlo

13. března 2014 v 20:24 | Lillian Bann
Pár nových foteček mým oblíbeným Biotarem 2/58, taková snivá symfonie probouzejícího jara, óda na měkké světlo, jemné barvičky a pro mě velice příjemné vedlejší efekty starého dobrého skla. Měla jsem s sebou i svého malého Trioplana (padesátku), mám pár fotek, ale nějak se mu nedaří.. K tomu mám na cestě další starý objektiv, takový obyčejnější, ale jsem na něj taky zvědavá (zatím neprozdradím, případně až s fotkami).. A vyhlédnutých dalších několik, z kterých bych si ráda vybrala nějaký.. nějaký pěkný.. a pak bych možná i poslala dál po své trioplankové miminko, kdybych za něj měla další a lepší náhradu.. Uvidíme..
Nu a tady jsou ony snímky.. Ta poslední růže je focená už novým objektivem, ta je tam jen jako takový bonbonek na konec.

Light by Lillian-Bann

Oči kočičí

5. února 2014 v 10:31 | Lillian Bann
Aneb pár nových fotek z mé kočičí rodinky. Zde v hlavní roli Lilinka a ve vedlejší Tigi (4. fotka). Míša se nějak nechtěla fotit :)

Dragon eye by Lillian-Bann

Hra o zrcadle

9. listopadu 2013 v 9:36 | Lillian Bann
Zkoušela jsem si jen tak z legrace kdesi před půlnocí spojit pár fotek se svými zrcadlovými protějšky, vyšly z toho někdy takové zajímavé kousky. Všechny snímky pocházejí z 3. 10. z našeho městského parku a jsou foceny Biotarem.

Jen tři

7. listopadu 2013 v 18:32 | Lillian Bann
Pro dnešek vkládám tři fotografie, které jsem v poslední době buď nafotila, nebo vyhrabala a upravila. Všechny jsou dílem mého oblíbeného Biotaru. Jeden zjizvený podzim a dvoje posezení v rose.Podzimní snímky

17. října 2013 v 12:21 | Lillian Bann
Vesměs nové fotky z posledních dnů, kdy je hlavním tématem podzimem zabarvená krajina.
První fotka je však stará z léta jakéhosi již dříve minulého roku.


 
 

Reklama