Kreslím a maluji

Akryl: Když podzim září

16. září 2014 v 18:28 | Lillian Bann
Věžický rybník. To je podtitul, prostě Věžák z Českého ráje se svými typickými skalami a břízami v zlatém hávu. Protože opravdu poměrně hodně září, měla jsem pocit, jako by hořely, z dálky to působí poměrně silně, aspoň dle mého oka, které se stočí k hotovému obrazu. Zatím je stále v "ochranné lhůtě", což je čas pár dní po dokončení, kdy občas ještě beru štětec do ruky a něco upravuju, ale jen občas. Nemám ráda opravy a většinou se mi během těchto dní obraz buď zalíbí, nebo zprotiví, to podle toho, co na něm shledám za vady.
Tentokrát to je poněkud neučesané sebevyjádření, trochu něco jiného, než mívám ve zvyku. Může za to formát (sice ne obr, ale malujte si to v kamrlíku - 50*50 cm) a špachtle, která je jasně patrná právě na stromech.
Poznámka: horizont není uprostřed, hořejšek je maličko uřízlý na fotce a opravdu to prostředek není, snad vás to nenapadlo :)

Když podzim září (Věžický rybník)
akryl na plátně
50*50 cm


Autumn lights by Lillian-Bann

Tužka: Grace

15. září 2014 v 16:09 | Lillian Bann
Pořídila jsem si nový papír a jala se ho vyzkoušet, mám hned dva bloky o 50 listech a myslím, že je snad za pár let vypotřebuju na své portréty typu tohoto nového. Tužka a bílá pastelka s kapkou bílé Conté tužky, nic víc, kupodivu ani ne moc hodin práce :)
Grace jsem začala kreslit 13., říkala jsem si, že jí to dlužím, protože ji mám dlouho v plánu. Včera jsem ji dokončila, tedy přesně v den, kdy před 32 lety tragicky zemřela. Portrét je tedy takovou malou vzpomínkou na krásnou herečku a monackou kněžnu.


Akryl: Pramen Jizery

8. září 2014 v 19:49 | Lillian Bann
Zbrusu nový obraz, tentokrát akryl. Dlouho jsem jím nemalovala, občas se nám totiž nedařilo se shodnout a já bývala tou stranou, která se v boji vzdala. Ale jsou i chvíle přátelštější a tahle snad byla jednou z nich.

Pramen řeky Jizery
- akrylové barvy na sololitu
- rozměr 30*40 cm
- cca 7 hodin práce (nevím, neměřím to :)

Source of the river by Lillian-Bann

Pastel: Trosky před bouřkou

4. září 2014 v 20:53 | Lillian Bann
Zcela čerstvý obraz, který vznikl z jednoho chvilkového zadumání. Možná znáte ten pocit, kdy prostě musíte všeho zanechat, do rozdělané práce si otevřít barvy (v mém případě 4 platíčka s pastely) a ponořit se do jiného světa. Zprvu to nevypadalo zrovna moc dobře, ale pak to najednou začalo vykukovat a já mohu být jen ráda, že jsem svůj boj s uměleckým živlem nevzdala předčasně.

- pastely Sennelier a Rembrandt, pastely ve dřevě Faber-Castell na papíru Canson
- 43*32 cm

Trosky-mini-znak by Lillian-Bann

Pastel: Lili

20. června 2014 v 22:09 | Lillian Bann
Nový portrét, od kterého jsem se prostě nedokázala odtrhnout, ani na jídlo nebyla chuť, prostě jsem seděla u stojanu zamazaná od barev a snažila se ho dokončit. Jedná se o pastel na formát cca 32*37 cm a můžu říct, že mě ta technika stále více a více láká. Je to takový můj neprobádáný koutek toho velkého uměleckého světa, nervy na pochodu s každým drobným tahem, ale nádhera, nádhera, kterou kdo netvoří, nepozná.

Akvarel: Plamenka

12. června 2014 v 20:09 | Lillian Bann
Mým posledním akvarelovým počinem je tento obrázek. Pustila jsem se do něj s novou kuráží, s novou chutí a z jiného konce. Načerpala jsem novou sílu a inspiraci. A ráda bych také načerpala nové prašule, protože se objevily barvy, které bych si moc ráda pořídila a které nejsou až tak levné...

Phlox by Lillian-Bann

Akvarel: Pivoňka

2. června 2014 v 13:00 | Lillian Bann
Po čase bez akvarelu (pouze s nepovodeným načatým obrázkem) jsem se opět vrhla do jeho kouzelných sfér - jednoduše mi to chybělo. I s tímto počinem to nejprve vypadalo beznadějně, ale protože se mi líbilo pozadí, nechtěla jsem celý obrázek zavrhnout a snažila se jej dokončit. Cítím, že se něco změnilo, ale nevím, co to je, každopádně duben jsem věnovala skoro celý akvarelu, květen pak vůbec nemalovala - a hle, v červnu je tu něco jiného, nového. Tak uvidím, jak to bude vypadat příště. K tomu se těším, až mi z Anglie dorazí několik knížek o akvarelu (květiny a voda) a taky jedna o pastelkách, o kreslení kytiček. Ty tu mám totiž také pořád vytahané, ale zatím nemám tu odvahu s nimi opět vyrazit i na veřejnost.

Paeony by Lillian-Bann

Akvarel: Iris

28. dubna 2014 v 10:52 | Lillian Bann
Tak trochu styl A. Muchy, ale to jen díky tomu zvýraznění, jinak prostě jen další ze série akvarelů, kterých teď zase bude o něco méně; vlna trochu opadla a já musím vehementně zapracovat na jedné (dvou, třech,...) šité věcičce... Což mi připomíná, že někdy příště bych Vám měla ukázat další šité šperky, drobnosti i náhrdelníky.

Akvarel: Ještě skoro poupě...

20. dubna 2014 v 19:20 | Lillian Bann
Dalším mým akvarelem je tato růžička, rozvíjející se poupátko.. Malovala jsem ji na Arches, což je vysoce kvalitní akvarelový papír, který si šetřím (a stejně ho mám málo) a má co do procesu tvorby jiné chování jak jiné mnou vyzkoušené papíry. Po navlhčení jsem se docela lekla, protože se uvolnila zvláštní vůně. Malba na něm se tváří něžněji, jemněji, aspoň mně se to tak jeví během samotného malování.. prostě je to trochu jiné, osobité, vhodné pro určitá témata, která vyžadují specifickou náladu. No mám ho opět napnutý na desce, ale co to bude, až to bude, nepovím, mezitím tu mám připravený ještě hotový kosatec, který vložím příště.

Akvarel: Motýlci

17. dubna 2014 v 23:42 | Lillian Bann
Jsem milovník motýlů, hlavně těch českých, vždycky jásám, když nějakého vidím třepotat křídly v mém zorném dosahu. A tak jsem se rozhodla namalovat motýlky, ale ani jeden z těchto dvou není český. Kdo by věděl, co je zač ten druhý, nechť směle vypustí svůj tip, já to netuším, ale ten první je monarcha stěhovavý, rovněž cizokrajný (kanadsko-mexický) exemplář. Právě u monarchy se snad budete moct těšit na další WIP (a možná i u toho druhého).

Monarch butterfly by Lillian-Bann

 
 

Reklama