Kreslím a maluji

Akvarel: Plumérie a Květ z kosmu

14. dubna 2014 v 14:07 | Lillian Bann
Zatímco venku střídavě padají kroupy a svítí sluníčko, vytáhla jsem zase svoje akvarelky. Vlčí boby, o kterých jsem psala někdy minule, se nepovedly, ty vám tedy naukážu, ale snad neurazí tyto dva obrázky, barevně tak krásně opačné.
K Plumérii mám nafocený WIP, ještě to nějak dát dohromady, aby to vypadalo solidně.
Krom toho jsem otevřela sekci OBRAZY NA PRODEJ na svém e-shopu. Ale to jen tak mimochodem...

A máte nějaké nápady, jaké motivy by se vám příště líbily namalované? Usmívající se Mám sice načaté dva nové obrázky, ale každý podnět je vítán...

Plumeria by Lillian-Bann

Akvarel: Adénium a Vlčí mák

13. dubna 2014 v 13:45 | Lillian Bann
Jak jsem slíbila, tak taky činím. Dalšími ze série mých květinových akvarelů jsou Adénium a Vlčí mák. Na té první květině jsem si docela vyhrála, právě u ní se snad dočkáte malé série snímků v procesu, i když ne úplně od začátku. Krásně se tam zachází s rozpouštěním červené barvy do mokrého podkladu, kdy jen nedočkavě zíráte, co voda a barva vykouzlí a jak jejich rozpustilé cestě můžete pomoct ku chtěnému výsledku.

Adenium by Lillian-Bann

Akvarel: Třešňový květ a Krokus

12. dubna 2014 v 13:05 | Lillian Bann
Už nestačím na samotné vkládání obrázků na blog, ty akvarely jdou jeden za druhým, to prostě nejde přestat! :) Takže v tuto chvíli mám hotovo více, než vám ukazuji, snad v příštích dnech doplním další malované květiny. A pozor, fotím si malbu v průběhu tvorby, takže se můžete těšit na WIP (work in progress).. Už se nemůžu dočkat, až mi dorazí nové papíry a barvy.. maskovací kapaliny mám už jenom maliličko na dně, stejně jako zelené sap green..
Takže příště se můžete těšit na adénium, vlčí mák, plumérii a jednu "kosmickou" květinku. Na stole mám právě rozpracovaný vlčí bob a plno motivů v plánu.. snad se mi podaří potěšit i milovníky motýlů...

Cherry blossom by Lillian-Bann

Tužka: Svatební den

9. dubna 2014 v 9:19 | Lillian Bann
Abych tak trochu zčeřila zajetost akvarelu na svém blogu, zveřejním nyní jeden zakázkový dvouportrét, který jsem před pár dny odeslala majitelce, jež jej má jako dárek k narozeninám. Nemusím snad ani dodávat, že to není podle fotografie posledních let - o to víc mě bavilo zakázku kreslit, já jsem prostě na ta starodávnější témata mnohem víc jak na současnost.
Obrázek má formát A4 a dostal hnědý rámeček.

Wedding day by Lillian-Bann

Akvarel: Magnolie

7. dubna 2014 v 11:19 | Lillian Bann
Magnolie, které právě kvetou (i když u nás ne - prostě ji tady nikdo nemá), se staly předlohou pro můj další odlehčený akvarel. Za fotografii, která mě inspirovala, děkuji Vikomtovi Usmívající se
Pro zvědavce, před chvílí jsem dokončila obrázek se západem slunce nad levandulovým polem, právě jsem načrtla třešňové květy a ještě tu mám někde rozdělané krokusy. Pro příznivce mého focení mám zprávu, že jsem ráno vytáhla objektivy na procházku po hooodně orosené travičce, takže uvidíme, snad se nějaké fotky povedly a budou ke zveřejnění.

Akvarel: Ledňáček a Jarní strom

5. dubna 2014 v 14:11 | Lillian Bann
Další dva akvarely z mé nové řady. No, řady, prostě maluju a nepřemýšlím, jesli to má nějakou návaznost. Nedělám sadu obrazů se stejnou tématickou, střídám papíry, rozměry, náměty.. co se mi zrovna chce nejvíce, na co mám chuť. Což je pro mě poměrně neobvyklý postup, protože jsem z těch, co mívají ve zvyku dělat věci do sady, do kolekcí. Aby je něco spojovalo, něco víc než jen technika. Zatímco maluju kytičky, krajinky, stromy, portréty nebo ptáčky, v hlavě se mi rýsuje právě jedna taková kolekce malovaných obrazů, kterou bych ráda uskutečnila. Vzdor mé lásce k avarelu by se o tuto techniku nejednalo. Ani žádný realismus, který dávám do svých kreslených portrétů. Ale víc neprozradím a budu doufat, že se nápad dočká své realizace, v hlavě mi straší už několik týdnů, ale ještě není zcela uleželý, ještě nepřišel jeho čas.

Takže dva akvarely, Ledňáček říční a Jarní strom (ten je opravdu takový hodně jednoduchý, uvolněný, prostě malůvka :).
Na Ledňáčkovi není použit ani stín černé, protože té jsem se začala v malování vyhýbat, ničí obrazy, ničí barvy, jejich energii a světlo. A nyní se dá úžasně nahradit a zvariabilnit ;).

Kingfisher by Lillian-Bann

Akvarel: Zasněná dívka

4. dubna 2014 v 9:24 | Lillian Bann
Dalším mým akvarelovým počinem je Zasněná dívka. Malovala jsem podle černobílé dobové fotografie, barvy jsou tedy podle mého momentálního rozpoložení, různé úpravy také. Cílem nebylo držet se předlohy, ale dát tomu něco ze sebe, něco víc.. a trochu zachovat atmosféru starých dob. Je to jeden z těch posledních akvarelů, na které jsem docela hrdá a mám z nich radost.
No a příště se můžete těšit na ledňáčka a takový malý jarní počin v podobě rozkvetlého stromu.

Krom toho mi dochází můj oblíbený akvarelový papír s poměrně vysokovou gramáží (450 g/m2), s přívětivou texturou a o něco méně přívětivou cenou.. žel zbývají mi asi jen 4 kusy, pak budu muset mrknout po jiných, které bych "zlikvidovala" do dalšího nákupu.

Dreaming girl by Lillian-Bann

Akvarel: Sedmikrásky a pampeliška

2. dubna 2014 v 11:22 | Lillian Bann
Dalšími mými dvěma akvarely jsou květinky. Ty sedmikrásky vypadají tak nějak jako kopretiny, ve výsledku to je skoro jedno Usmívající se Ochmýřená pampeliška byl rychlý nápad. Zamilovala jsem si lehkost akvarelu ještě víc, hlavně se nebát. Je v něm svoboda, čistota a nemusím nad ním sedět v kuse, když schnou některé partie, můžu pošupajdit k šití Usmívající se Včera totiž začal dvouměsíční maraton Battle of the Beadsmith, tedy ukaž, co umíš. Tak mám hotové dva miniaturní článečky celého toho rozplánovaného díla a budu doufat, že mi ještě stihne dojít potřebný materiál a že vůbec budu mít dostatek síly dokončit celý plánovaný projekt.

Daisies by Lillian-Bann

Dandelion by Lillian-Bann

Akvarel: Jarní les

1. dubna 2014 v 19:28 | Lillian Bann
Další z řady krajinek akvarelem je takový jarnější, zelenější. Rapidně mi dochází sap green, což jsem zjistila právě po tomto obrázku, ale taky moje nejmilovanější indigo. Obrázek to není úplně nejpovedenější, ale musím se přiznat, že tu mám hotových dalších několik kousků... celkem další čtyři, které vám postupně představím. A nebude douho trvat a některé obrázky se odsunou do prodeje (jen co dodělám svoje stránky) a většina se snad dočká tisku, které budou také k prodeji.

A proto vznáším takový dotaz... Jakou možnost byste si vybrali, kdybyste si čistě teoreticky hodlali pořídit jakýkoliv obraz?
1. obraz by nebyl zarámovaný (rámování jako otázka vkusu, zařídili byste si sami, aby to vyhovovalo vašemu interiéru atd.), zaslaný pouze v deskách
2. obraz je již zapaspartovaný/rámovaný (rám je součást uměleckého díla, kupujete ho tedy jako celek a věříte, že autor vybral rám tak, aby ladil s celým dílem a měl smysl; případně nemáte možnost nebo se vám nechce shánět rámařství) - důsledkem je vyšší cena kupovaného obrazu, nicméně navýšená o to, co byste nakonec stejně za rám vydali + ušetříte si tak lítání a čas
3. možnost na výběr, zda chcete obraz s rámem nebo bez (rozdílné ceny), ovšem nevýhodou je v případě dodatečného rámování delší čekací doba (malíř nechává obrazy rámovat na zakázku)

A teď samotná malbička...

Spring forest by Lillian-Bann

Akvarel: Chladný den v lese

30. března 2014 v 12:27 | Lillian Bann
Mým posledním hotových akvarel je tato odlehčená malůvka. Akvarel je a bude mou nejoblíbenější malířskou technikou, však také jednou z nejsložitějších. Krása jeho čistoty, jemnosti, barevné něžnosti je tím, za čím se vracím s pocitem radosti, kdykoliv otevřu své dva kaslíčky na akvarel.
Snad v brzké době proberu své originály, některé vložím do prodeje a jiným bych ráda nechala natisknout kvalitní reprodukce (které by byly cenově výhdonější). A aby byl výběr širší, už mám rozmalovaný jarně žlutozelený lesík a několik dalších adeptů - krajinek, květin i portrétů.

Rozměr: 30*22,5 cm
Papír: Fontenay Canson
Barvy: Van Gogh

Cold day in the woods by Lillian-Bann
 
 

Reklama