Kreslím a maluji

Tužka: Suspicion

8. března 2014 v 16:17 | Lillian Bann
Téměř tři měsíce se mi tu na něj prášilo, než jsem ho s dnešním dnem dokončila. Bristol board, tužky B, 3B, 7B, 9B, formát A4. Kresba začala vznikat v den úmrtí vyobrazené Joan Fontaine jako vzpomínka na jednu z posledních hvězd starého hollywoodského nebe. Doprovázeno Cary Grantem, kterýžto s ní natáčel Hitchcockův film Suspicion, česky Podezření, z roku 1941 (a tento obrázek je kreselný podle ateliérové fotky ke zmíněnému filmu - mimochodem velice zajímavému snímku, kdo se nebojí starých filmů, mohu doporučit).

Suspicion by Lillian-Bann

Pastelky: Kočička

4. března 2014 v 11:28 | Lillian Bann
Další soutěžní pastelkový obrázek je na světě. Tentokrát se jedná o kočičku, pastelky opět F-C Polychromos (na ně nedám dopustit), formát A4.

Pastel: Slávka

25. ledna 2014 v 14:56 | Lillian Bann
Další ze slíbených obrázků tohoto týdne. Můj úplně první portrét kreslený pastelem, modelem mi byla dle černobílé fotky z roku 1940 má prateta Slávka.
Formát A3, papír Canson, pastely Rembrandt a Sennelier.

Slavka by Lillian-Bann

Pastel: Věžický rybník

24. ledna 2014 v 16:57 | Lillian Bann
Za posledních několik dní jsem vytvořila pár nových kreseb a maleb. Tato je úplně nejnovější, dnešní, ty ostatní přijdou ve zveřejnění na řadu později.
A4, Rembrandt pastely, papír Canson A4

Kdo zná Český ráj a soustavu podtroseckých rybníků, zná určitě i Věžák. A když ne, možná si vzpomenete na film Jak dostat tatínka do polepšovny, který se u tohoto rybníku mimojiné také natáčel.

Pastelky: Pastelky

11. ledna 2014 v 18:34 | Lillian Bann
Jedna soutěžní kresba pastelkami, v hlavní roli pastelky, štětce, hrníčky a bloky na pochybných podložkách. Dotažení bylo už opravdu náročné na nervy, navíc mě tlačila uzávěrka, takže to dopadlo takhle.. a zpět k portrétům, kytičkám a krajinkám, pastelky jsou nevděčným modelem :)

Pastelky: Dívka se šátkem

3. ledna 2014 v 13:05 | Lillian Bann
Jeden z loňských portrétů, opět pokus převedení černobílé fotografie do barevných tónů. Kresba vznikla v rámci soutěže.
Pastelky F-C Polychromos na papíru Canson.

Girl with scarf by Lillian-Bann

Tužka: Irene Dunne

20. listopadu 2013 v 16:26 | Lillian Bann
Jedna má oblíbená stará hollywoodská herečka se konečně dočkala svého dokončení. Na konci jsem už to chtěla mít fakt hotové, takové smutné obrázky už kreslit nebudu - když jsem to před časem začínala, myslela jsem si, jak to nebude odpočinková kresba na pár hodin.. Jojo, povidali, že mu hráli..
Ten sken je taky hrozně nekvalitní.. no.. tak aspoň takhle..

Irene Dunne by Lillian-Bann

Pastelky: Milenka

19. listopadu 2013 v 17:16 | Lillian Bann
Nový pastelkový portrét je kreslený podle černobílé fotografie staré skoro 50 let. Moc krásný pocit dávat šedým snímkům barvy.. Ač to není dokonalé (a dokonalost je nudná, co si budeme namlouvat, chybí jí život), mám z toho radost :)

V příštích dnech se těšte na uvedení šperkových novinek, kdo to už nemůže vydržet, ať nahlédne, novinky jsou vždy na hlavní stránce. Je před Vánoci, lidi shánějí dárky.. tak třeba u mě taky něco najdete :)

A teď už ten portrét:

Milenka by Lillian-Bann

Claudia Cardinale

2. listopadu 2013 v 15:52 | Lillian Bann
Akvarel a pastelky (hodně pastelek) na jednom papíře v podobě jedné z hvězd minulého století. Osud tohoto obrázku byl poněkud pokřivený, pochází z nuzných podmínek, kdy jsem jej málem několikrát definitivně odložila, ale nakonec je přece jen dokončen.

Kalendář 2014

22. října 2013 v 20:57 | Lillian Bann
Nový kalendář z malovaných krajinek z mé tvorby je již nějaký ten čas hotový, vytištěný, voní barvou. Obsahuje 12 krajinek akvarelem a akrylem, co měsíc, to jeden list, nástěnná forma, kroužková vazba, A4 na šířku.


A co všecchno v něm tedy najdete?
 
 

Reklama