Kreslím a maluji

Akvarel: My fair lady

2. června 2013 v 20:36 | Lillian Bann
A Audrey ještě jednou v akvarelu. Mám ráda akvarel a jsem závislá na kresbě portrétů. Tohle je takový kompromis mezi oběma, kdy jsem musela slevit z nároků na každého zvlášť. Výsledek je sice plný chyb, ale zatím ještě se nestydím se s ním ukázat na veřejnosti.
Příště se vracím u portrétů ke své milované tužce...

Tužka: Ginger Rogers

10. května 2013 v 19:44 | Lillian Bann
Další do řady starohollywoodských portrétů, tentokrát jsem vybírala odpočinkovou práci. Ginger Rogers jsem potkala ve dvou filmech, oba s Cary Grantem. Ještě bych tu měla dvě její pěkné fotky, které by se daly hezky nakreslit, nicméně další portrét ještě není jistý, buď se vrátím o něco málo zpátky a rozšířím řadu jedné osoby nebo... nebo se vlastně taky vrátím, ale o něco dál, případně mi padne do oka úplně někdo jiný. Krom toho se mi v hlavě rýsuje jistý plán, projekt, který zatím uchovávám v největší tajnosti, ale těším se, až začnu zkoušet, jestli se to vůbec bude moct udělat.

Pastelky: Cary Grant

5. května 2013 v 14:42 | Lillian Bann
Po sedmi letech nepřátelství jsem se se značnou nedůvěrou rozhodla věnovat pastelkám druhou šanci. Některým mým portrétům prostě chyběla barva, tužka je krásná, skvělá, nedám na ni dopustit, ale ta touha vidět barvy byla silná. Výsledkem je druhý portrét Caryho Granta, který se z černobílého hávu převlékl do barev (nedávný obrázek, můžete jej vidět zde, i když vás zjevně nijak nezaujal, já ho považuju za jeden ze svých nejlepších). Zároveň se tedy jedná o první portrétový pokus v pastelkách, jeden z prvních barevných vůbec a zároveň první (opět z těch barevných), za který se tak nějak nestydím.

Tužka: Cary Grant

30. dubna 2013 v 17:17 | Lillian Bann
Vrchol mých momentálních schopností, líp už to nešlo. Né, že bych tím chtěla říct, že to je dokonalé, to právě ne, jen se snažím zdůraznit, že jsem na tom pracovala fakt ze všech sil, abych nebyla zklamaná. A nejsem, zatím nejsem, je mi jen líto, že je to už hotové, byly to nádherně strávené hodiny. Nicméně mám načatý další kousek, takže smutek polevuje :).
Pro ty, kteří vyobrazenou hvězdu neznají, Cary Grant byl jedním z největších herců starého Hollywoodu, ne-li vůbec největší. Jeho odchodem ze stříbrného plátna definitivně skončila zlatá stará hollywoodská léta - a je to pravda, říkejte si, co chcete, já tento názor sdílím.
Ze své zkušenosti mohu ze srdce doporučit třeba tyto filmy: Indiscreet (Indiskrétní příběh), My favorite wife (Má nejmilejší žena), The Bishop's wife (Biskupova žena - tady bych se ráda zastavila, nádherný film, který tak trochu upadl v zapomnění, naplněný neskutečným množstvím nádherných myšlenek a poselství, která bohužel asi ne každý je schopen vůbec spatřit, ne v této smutné době), Night and day (Noc a den), The awful truth (Nahá pravda), Mr. Blandings builds his dream house (Vysněný dům pana B.),... a mnoho dalších, které jsem viděla - ale právě, že jsem spoustu ještě neviděla, některé těžší žánry si tak nějak nechávám na příhodnější dobu.

Akvarel: Tou cestou...

24. března 2013 v 17:37 | Lillian Bann
Prolomila jsem to neustálé odkládání a vrhla se na milovaný akvarel plnou parou. Třetí obrázek během pěti dní.

Akvarel: V odrazu

21. března 2013 v 21:41 | Lillian Bann
Další akvarel z mé dílny, tentokráte květy na vodě.. na něčem s vodní ploškou. Malováno do soutěže na téma zrcadlení.

Akvarel: Pobřeží

19. března 2013 v 19:09 | Lillian Bann
Pokus se všemi možnými i nemožnými pomůckami (tedy nejen akvarelovými barvami) v podobě maskovací kapaliny, kartáčku na zuby přes bílou tuš a nožík. Pokus. Akvarel je technika králů a já jsem jen smělý šašek.

Tužka: Colin Firth

2. února 2013 v 17:32 | Lillian Bann
Dílo hotovo. Velké dílo, i když na malý formát (A4), ale hodin bylo věru dost a dost a lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem si je neužívala, protože jsem konečně nekreslila nic na zakázku, ale pro svoje potěšení, do svého rámečku...

Tužka: Vladimír

1. listopadu 2012 v 19:50 | Lillian Bann
Konečně ho mohu zveřejnit. Portrét. Byl kreslen na zakázku a jako dárek k narozeninám, takže jsem radši počkala, aby nedošlo k prozrazení..

Akvarel: Zámecký kmet

12. října 2012 v 13:59 | Lillian Bann
Po odložení konečně dokonán. Měl namále, v první fázi jsem ho fakt chtěla vyhodit, ale nakonec na něm bylo použito několik výchovných prostředků včetně akvarelek, akvarelových pastelek a černé a bílé tuše, takže se nakonec dostal do stavu, kdy se za něj nestydím a mohu vypustit do veřejného éteru.
Je malován podle vlastní fotografie, kterou jsem pořídila v zámeckém parku na Sychrově. Jeden z mnoha nádherných stromů, které tam může člověk najít... to místo je kouzelné...

 
 

Reklama