Pod pokličkou

WIP: Plumérie

16. dubna 2014 v 21:20 | Lillian Bann
První WIP - "work in progress", který vám přináším, se týká mého akvarelu Plumérie. Snažila jsem se už tolikrát nafotit průběh tvorby u jiných obrazů, jenomže na to pořád v zápalu práce zapomínám, takže se mi jen málokdy podaří zachytit co nejvíce kroků.

Nejprve něco k materiálu. Všechny své dosavadní akvarely maluji barvami Van Gogh, kdysi jsem si koupila malou sadu (chtěla jsem konečně mít hranaté pánvičky (v tomto případě půl-pánvičky), protože akvarelové barvy v tubě mi nějak zvlášť nevyhovují. Řada Van Gogh byla k sehnání v našem místním obchodě s výtvarným materiálem, a tak jsem si je zcela neplánovaně pořídila, abych si s nimi nejprve hrála, poté si doobjednala kusově skoro všechny odstíny, jež neustále doplňuji.
Papíry používám různé, nešetřím na nich co do jejich ceny, vyplatí se to. V případě tohoto obrázku jsem využila papíru Canson Fontenay s jemnější hrubostí. Blok tohoto papíru má tu výhodu, že je lepený po všech čtyřech stranách, takže jej není třeba napínat, po dokončení a uschnutí malby stačí jemně odříznout nožíkem. Navíc se výsledná malba nekroutí, papír se zase krásně narovná.
Štětců mám několik, nejradši používám svůj jediný exemplář Kolínského a pak štětce lineo Fehhaar (veverka), to je úplná pohádka s nimi pracovat. Nicméně jsou to opět investice trochu vyšší, než jaké by si začátečník nebo příležitostný malíř představoval.

 
 

Reklama