Šperkařím

Catarina a pozvánka

23. července 2015 v 0:51 | Lillian Bann
Pro velkou mezinárovní soutěž šitého šperku Battle of the Beadsmith 2015 jsem vyrobila svůj největší sutaškový náhrdelník - Catarina. Dva měsíce práce, spousta hodin, předělávek, tisíce stehů. Aby byl na světě a mohl tak trochu bojovat ve světových vodách. Inspirací mi byl jeden nejmenovaný film, který v náhrdelníku vlastně ani nenajdete. Jen jeho nálada, barvy, moře... to určilo můj směr. Věděla jsem, co chci tvořit.

Nyní bych vás ráda pozvala k hlasování v této soutěži. Je to už jen pár párů a zabere to sotva minutku. Jistě si to všechny ty nádherné šperky zaslouží, trochu vaší pozornosti.

HLASOVÁNÍMeganálož náhrdelníků

26. března 2015 v 16:00 | Lillian Bann
Obávám se, že jsem už příliš dlouho nevkládala žádné své hotové šperky. A že jich za tu dobu hodně přibylo! Od doby, kdy se zde objevil článek s náhrdelníkem Lizette jsem vyrobila nepřeberné množství nových náhrdelníků, kterým bych ráda věnovala právě tento článek.
Rozšířila jsem nabídku se šperky s pravými kameny, zde je seznam kamenů, které jsem použila v náhrdelníních tohoto článku (seřazeno dle pořadí náhledů): serafinit (nesmírně krásný a drahý kámen, "andělská křídla"), sodalit, karneol, růženín, alunit (ten je tedy synteticky vyrobený) a amazonit.
Další část ukazuje šperky s mými kabošony - s těmi, které si sama barvím a také je prodávám, kdo tvoří a měl by zájem, může nahlédnout do mého krámku s nimi: Malované kabošony.
No a zbytek není tak úplně "zbytkem" v pravém smyslu, jako první šperk v řadě je náhrdelník se sundial mušlemi, dále asi nejluxusnější kousek této várky - Flames of Passion s hedvábím shibori a swarovskim,...
Všechny tyto šperky jsou vyrobené od konce prosince loňského roku do nynějška a všechny jsou na prodej. Za jejich vznikem stojí stovky hodin velice drobné práce.


Šperky s kameny:
Šitý náhrdelník Serissa Šitý náhrdelník Midnight garden Šitý náhrdelník Autumn garden

Šitý náhrdelník Fairy garden Šitý náhrdelník Alunit Šitý náhrdelník Laasya


Šperky s vlastními malovanými kabošony:
Šitý náhrdelník Čarovné jaro Sutaškový náhrdelník Jadine Náhrdelník Motýlek


Šitý náhrdelník Feryal


A ty další:
Šitý náhrdelník Sundial Flames of Passion Šitý náhrdelník Erica


Šitý náhrdelník Maceška Šitý náhrdelník Mabel Šitý náhrdelník Maceška v trávě

Lizette

22. prosince 2014 v 9:32 | Lillian Bann
Nedá se říct, že by prosinec byl zrovna skvělý měsíc. Ani nevím jak, ale je prostě už skoro fuč. Trochu s podivem jsem zjistila, že s sebou nepřinesl ani žádný příspěvek na blogu, prostě to nějak nevyšlo, čas utíkal ještě rychleji, jako by se bál, že letošek nestihne protrhnout cílovou pásku včas. Na 99,9 % to stihne, na to bych si i docela vsadila.
Nicméně nejsem tu kvůli sázkám nebo pravděpodobnosti srážky naší planety s jiným vesmírným tělesem, prostě jsem se vám na konci roku přišla pochlubit s novým šitým náhrdelníkem. Nese jméno Lizette (ani nevíte, jak těžké je vymýšlet stále nová jména) a jeho dominantou jest velký a krásný kabošon z lidmi milovaného labradoritu.
A jede se dál...

29. listopadu 2014 v 21:57 | Lillian Bann
Šicí mánie mě nepouští a já jsem za to upřímně ráda. Sice nemůžu nic z toho, co pro uši vyrobím (vzdor chirurgické oceli, kterou do sutašek používám), nosit, ale přináším tím radost jiným. Sama se na všechno, co vyrobím, dívám spíše jako na obraz, asi proto, že taky hodně maluju. Pro mě jsou moje šperky obrazy, na které se dívám. Nebudu dělat drobné fádnosti, kterých jsou na každém rohu mraky, protože kvalitní sutaškové šperky se v ČR dají sehnat jen těžko, na celou naši republiku přijde do deseti tvůrců, kteří stojí za to, kteří to fakt umí. Mnohem víc je pak těch, co si jen myslí, že to umí, přitom to jsou patlalové.
Takže vím, že velká část dámské populace by si takový šperk nekoupila z různých důvodů - moc velké, moc nápadné, moc drahé, bez drahých kovů, kamenů a u mě většinou také bez Swarovského,... Já to prostě dělám takto, protože se mi to líbí, baví mě to a vím, že mezi stovkou ženských je 60, kterým se to bude líbit na pohled, 20, které budou uvažovat o koupi jednoho šperku pro radost, 10, které to také udělají, 5, které se vrátí pro dalšího koníka do stáje, a 2, které se budou rvát o novinky.
Je to má tvorba, moje malá dílka, moje živobytí. A můj čas, protože ušít těchto devět nových párů mě stálo opravdu mnoho hodin.
Osm záchvěvů uprostřed temna

16. listopadu 2014 v 15:23 | Lillian Bann
Období tmy pokračuje i s dneškem. Vůbec nevěřím, že se dneska rozednilo, spíše mám pocit, že se neustále stmívá, na normální práci není přitom vidět jinde než těsně u okna a já za dne odmítám svítit, nesnáším, když se mi pere denní a umělé světlo. To jsem vždycky neměla ráda ve škole a nezvykám si na to ani několik let po ní.
Pokládám téměř za zázrak, že se mi v tomto světle podařilo nafotit několikero náušnic, sutašky se fotí dost špatně. Ale jakž takž se povedlo, a tak Vám mohu ukázat a nabídnout další záchvěvy mé tvorby - tentokrát sutaškové náušnice od drobnějších z řady Délicat až po větší a drahé kusy slavnostního charakteru.

Love in Paris

7. listopadu 2014 v 18:38 | Lillian Bann
To se mi jedno dopoledne postesklo po francouzských písních, tak jsem neváhala a potopila místnost do rytmu krásného valčíku a tanga. Vůně pařížského podvečeru z jednotlivých tónů na sebe nenechala dlouho čekat a já dostala nápad: vyrobit náhrdelník s Eiffelovkou! A když už, tak v právě zmíněném duchu, kde se mísí jarní podvečer, zvuky ulice, vůně jara,...

A tak vznikl sutaškový náhrdelník Love in Paris.

Sutaškový náhrdelník Love in Paris
Tvořivý týden

2. listopadu 2014 v 18:00 | Lillian Bann
Má sutašková nálada se se mnou zatím veze dál. Co dovolí zdraví, samozřejmě. No a tak jsem shrnula svoji tvorbu za poslední cca týden do takového malého přehledu výrobků.
První dvoje náušnice jsou stejného tvaru, nejdříve jsem udělala ty modré, pak jsem si musela vyzkoušet ještě něco pomerančového, zkrátka jsem na to měla chuť. Motýlkové náušničky jsou pak volnou inspirací, kde krom stříbrných korálků, motýlka a sutašek naleznete taky kousek brokátu - ano, hned ve středu. Modro-zlaté "šeherezády" byly vyrobeny na přání a zbylé dvoje jsou už takové možná i trochu starší jak týden a neměla jsem z nich takovou radost.
Mimo novinek v mém obchůdku se můžete mrknout i na nový design (který se před časem změnil i zde na blogu, to jste asi zaznamenali).

Někdy v příštím výletě za mými šperky se snad budete moct těšit na něco... romantického, co by se mohlo líbit milovníkům Paříže :)Emelyn, Kasia a Meryle

9. října 2014 v 19:30 | Lillian Bann
Sutašková krize pominula a já se do nich opět vesele nořím. Jsou chvíle, kdy je prostě nemohu vzít do ruky, nedaří se, nemám nápady a k těm kluzkým potvorám cítím vyložený odpor, ale když to přejde, opak se stane pravdou a já se od nich nemohu odtrhnout. A tak jsem započala novou sadu sutaškových náušnic, jsou zase trochu jiné než ty předchozí. Snažím se úplně maximálně, aby se mi nic nekroutilo, všechno perfektně sedělo a já s nimi nemusela prásknout do kouta.

Další pár už má skoro jednu náušnici hotovou, prozradím, že bude červeno-hnědo-bílý s béžovým doplňkem. Nějaké barevné kombinace mám pak ještě připravené, ale třeba když jsem dávala dohormady tu první zeleno-růžovou, bála jsem se, že to nebude fungovat, ale nakonec se mi zrovna tyhle líbí nejvíc.
No a jaké barvičky bych měla příště do sutaší nakombinovat, nějaké nápady? :)

Sutaškové náušnice v dobré kvalitě jsou náročnější na výrobu než jiné šité z mého obchůdku, proto jsou také dražší, ale mohu říct, že s přicházejícím koncem roku, sezonou plesů a také s pomalu se blížícími Vánocemi se stávají ještě žádanějšími i jako dárek :)


Kolekce Éclat a sutaškový luxus

2. září 2014 v 10:48 | Lillian Bann
Úplně jsem zapomněla, že jsem sem ještě nedala spoustu hotových náhrdleníků. Úplně posledními je řada zatím čtyř kousků, které patří do kolekce Éclat, stjený jednoduchý design, různé barvy. A hodně třpytu. Použila jsem opravdu téměř 800 kusů krásných broušených korálků na každý náhrdelník (od množství tohoto materiálu se odvíjí i cena za celý výrobek), všechny jsou na zavazování a upřímně řečeno, kdybych chodila na plesy, tak bych si jeden vzala, ač šperky sama nenosím. Neškrtí, nejsou těžké. V jemných barvách pak působí docela decentně, přesto se úžasně třpytí. Je mi líto, že třpyt na světle při pohybu nelze fotkou zachytit.Když zůstaneme u obojkového typu, mám tu ještě tajemně vyhlížející Arlette:A nyní k tomu slibovanému, co jsem trochu neskromně nazvala luxusem. Asi mě k tomu vedl fakt, že se jedná o trochu starobyle vyhlížející sutaškové náhrdelnky, jak je tam zlatá nebo stříbrná s černou a další barvou, hned to na mě háže punc něčeho vznešeného, luxusního. Nicméně raději prostě řeknu - dva sutaškové náhrdelníky:


Veškeré šperky lze zakoupit v mém skrovném e-shopu, však se k tomu, co by vás třeba zajímalo, proklikáte skrz zdejší náhledy :)

Soutache

15. července 2014 v 19:23 | Lillian Bann
Těžko se mi chce uvěřit, že ten čas tak příšerně letí. V poslední době prakticky nestíhám, z jednoho kola do druhého, takže ani sem se nedařilo vkládat novinky. Nicméně snad jsem se k tomu konečně dostala a přidávám Vám hned několikero poslední počinů ze sutašek - prýmků. Zrovna včera jsem byla v galanterce a po prodávajícím, který se má vyznat v tom, co má v krámě, jsem sutašky chtěla. Měl je za sebou za pultem, koukal na ně a fakt mi skoro vynadal, co po něm chci. Ani mi to nesmotal, všechny barvy smotal do jednoho chuchvalce a ráčil mě vyprovodit.

A tady je tedy výsledek mé práce z posledních dní. Všechny šperky můžete zakoupit v mém e-shopu.


 
 

Reklama