Šperkařím

Návraty... a šperkový ráj

22. července 2011 v 0:09 | Lillian Bann
Absolutně jsem si neuvědomila, že 25. duben byl již tak dávno. Sázela jsem na to, že poslední příspěvek tu padl někde ze začátku června, ale tohle... Kolikrát jsem já již začala psát a kolikrát jsem okno prohlížeče zavřela.
Možná se toho změnilo hodně - a možná vůbec nic.
Mé tvořivé pohnutky se odebraly z osmdesáti procent ke šperku. Pořadová čísla přesáhla již tři stovky a k tomu jsem vyrobila mnoho kousků na zakázku, které ani své číslo nedostaly. Zaplnila jsem Fler a nyní chystám ještě další eshop, něco dávám na komisku, něco tak různě nabízím. Kdybyste někdo chtěl, krom šperků dělám i šály a šátky z fáčoviny a hedvábí, maluju obrázky, háčkuju ozdoby, prodávám fotky.. Mám stále nové a nové nápady... A přitom je červenec ke vší mé smůle tak chudý měsíc... Skoro nic, a to tvořím jako blázen... Tak tedy, prosím, nahlédněte:

Prepostúterně-školní záchvat šílenství / nové šperky!

26. dubna 2011 v 22:12 | Lillian Bann
Jak je vám všem jistě známo, dnešním dnem se po krátké pauze opět rozeběhl kolotoč šílenství zvaný škola. V našich krásných podmínkách se navíc začínalo ve dvanáct hodin (přičemž se halda lidí odebrala rovnou po příchodu do jídelny) a končilo se o půl čtvrté. Mylné bylo domnění, že to bude den plný unavených učitelů. Anebo... fyzikáři nejsou nikdy unavení a zbaveni svého nadšení. Poslední tu hodinu se zkoušelo. A já to věděla, věděla jsem, že to budu já, kdo se tam postaví, mírně se zapotí, aby po položené otázce vyřkl jedinou větu: "Já to asi dneska neumím..." Nu což, budeš to umět příště, to se ovšem budeš muset sama nechat vyvolat. Obávám se, že to ani příště umět nebudu. Ani nikdy. A to bych zrovna potřebovala nějakou pěknou známku, protože mám naději, že podruhé na velkém gymplu se přede mnou rýsuje vidina dvojky z fyziky. Tu pětičku bych chtěla smazat, opravit vše, co by se jen dalo, zničit ošklivé známky a těšit se na konci roku z dvojky z fyziky, kterou snad již po příštím roce nikdy nebudu potřebovat.
Jinak, prázdniny byly... prostě byly, to je nejdůležitější fakt, který se o nich dá sdělit. A tady je ochutnávka toho, co jsem o nich (a vůbec jindy) stihla vytvořit a dát na prodej vám, moji milí.
Kolekce kvítečků (puzety) - 55,- Kč (cena se může lišit u jednotlivých kusů)
Kolekce kuliček ve formě náušnic - 55,- Kč (cena se může lišit u jednotlivých kusů)

Kolekce hvězdiček (puzety) - 55,- Kč (cena se může lišit u jednotlivých kusů)
Kolekce cinkacích náramků - 99,- Kč (cena se může lišit u jednotlivých kusů)

Další náramky k prodeji

27. března 2011 v 19:27 | Lillian Bann

To by mě zajímalo, jestli se někdy někdo odváží a něco si koupí. Dneska jsem nafotila a dodala další kousky ze své dílničky. Od jedné paní jsem si objednala levnou látečku a budu dělat květinky a další rozkošnosti doplněné korálky. Něco takového se už dělá, ale mám plno nápadů, jak to oživit a učinit novým, tak snad to nakonec bude vůbec uskutečnitelné. Na jiných stránkách jsem si zase nechala poslat 90 metrů silného hliníkového drátu. Děsím se představy, kam jen to dám, ale nesmírně se těším, protože moje představivost pracuje na plné obrátky. Teďka si vezmu háček, přízi a korálky.. a drátek, bavlnky a korálky s jdu na náušničky :) Asi jsem fakt cvok, když mě to prostě chytlo, co s tím nadělám :D

Včera večer jsem dočetla jednu nádhernou a tenounkou knížku. Půjčila jsem si svého oblíbeného Saroyana (kdo nezná, měl by poznat) - Tracyho tygr. Je to fakt tenké, psané podobně jako Malý princ, tak trochu pohádka. Ale kouzelné. A dokonce jsem to pochopila, najednou mi to docvaklo, jak to sakra jen myslel. Pak jsem svou interpretaci hledala u ostatních a i v té knížce v dovětku, ale nikdo to tak nepochopil. Chápu, proč najednou toho Tracyho tygra všichni viděli a proč jej nespatřili ti dva strážníci. Tygr zde symbolizuje všechno, skutečnou lásku, sama sebe. Je to víra. Nekonečná víra a každý máme svého tygra, když v něj budeme věřit. A bude nás všude doprovázet, dávat nám jistotu. K slzám nebylo skutečně daleko.

č. 43 - oranžový náramek s lístečky

č. 42 - zelený náramek

Prodej šperků

12. března 2011 v 11:48 | Lillian Bann
A hle, dali jsme se na obchod (což není nic tak překvapivého) a po dlouhém rozmýšlení jsme založili účet na Fler.cz. Už dlouho jsem tam chodila obdivovat lidskou dovednost, až jsem jednou zase otevřela svoje korálky a začala tvořit. No a zde jsou mé výrobky, které můžete zakoupit. A nejen to, můžete mě klidně i podpořit, já se vůbec zlobit nebudu :D


Pro ukázku:

 
 

Reklama